סוגי טיפולים ובעיות עור

 
 

טיפול באקנה (פצעי בגרות)

 
מעור אקנתי סובלים בעיקר מתבגרים (אקנה ולגריס) ונשים בעלות בעיות הורמונליות (אקנה הורמונלי). מטרות הטיפול הן לצמצם בהדרגה ובאופן משמעותי הופעתם של פצעים ולמנוע את התפשטותם, ולקליניקה הצלחות רבות בהשגת יעדים אלו. התוצאה: עור בעל מראה בריא.
הטיפול כולל:
  • ניקוי יסודי ועמוק
  • ניקוז רעלים
  • ויסות הפרשת הסבום (שומן)

הטיפול מבוסס על שימוש בחומרים אנטי-דלקתיים ואנטי-בקטריאליים, הממגרים את חיידק האקנה. בין היתר, כוללים החומרים חומצות אלפא וביתא הידרוקסיות, שיעילותן הוכחה בכל הנוגע לטיפול באקנה ולמניעתו.
 
 
טיפול בפצעי בגרות
 
טיפול באקנה
 
 
 
 
 
 

טיפול פנים קלאסי

 
טיפול זה נועד לנקות את העור, להגן עליו מפני פגעי הסביבה והרדיקלים החופשיים ולהאיץ את התחדשות התאים. הטיפול מרגיע, מצנן את העור ומעניק לו זוהר וברק.

טיפול פנים קלאסי מתבצע רק לאחר אבחון עור מדוקדק והתאמת חומרים לסוג העור ולמצבו. הטיפול יכול להיות מבוצע כטיפול בודד אחת לתקופה (כדי לשמר את עור הפנים), כטיפול ראשון בסדרה להאצת התחדשות העור או כהכנה לטיפולים מורכבים בהמשך.
 
 
 
טיפול פנים קלאסי
 
 
 
 
 

טיפול פנים לגבר

 
מכיוון שעור הגבר סובל יותר מקומדונים (שחורים) ומעודף הפרשת שומן מבלוטות החלב, ניתן דגש רב על ניקוי עמוק ויסודי. כמו כן, העור מטופל במטרה להפחית גירויים כתוצאה מגילוח, ומבוצעת הרמת שיערות חודרניות, הגורמות לדלקות ולגירויים, מעל פני העור. הטיפול מבוצע כטיפול בודד או במסגרת סדרה לתיקון העור ולשיקומו.
 
 
 
טיפול הפנים לגבר מחזק את העור ומייצבו, מפחית רגישויות ומסלק אדמומיות, הנגרמת עקב פעולת הגילוח. התוצאה המתקבלת היא עור נעים למגע ובעל מראה חלק ובריא. שמירת התוצאות ושיפורן תלויות גם בטיפול העצמי של הגבר ובשיפור האופן שבו הוא מבצע את הגילוח. בהתאם לאבחון העור, ניתן גם טיפול מונע לסימני הזדקנות (נפילת העור, קמטוטים וכתמים).


 
 
 
 
 
 
 

טיפול בעור שמן

 
עור שמן סובל מייצור יתר של סבום בבלוטות החלב, המופרשות לעור דרך נקבוביות מוגדלות. לעיתים רק חלק מעור הפנים סובל משומן, בעוד שחלק אחר יכול לסבול מיובש. לכן, חשוב לבצע אבחון עור דקדקני של כל חלקי העור. הטיפול כולל:
  • ניקוי
  • ספיחת השומן (לא ייבוש)
  • הוצאת קומדונים (שחורים)
  • הבאת העור למצב היגייני ומאוזן

הטיפול מקטין את הפרשת הסבום בעור, מצמצם את הופעתם של פצעים בעור, מרענן, מנקה ומבריא את העור. עור שמן הסובל מיובש מטופל באמצעות ליחוח בשלבים הראשונים של הטיפול.

ללקוח מוצעים תכשירים מתאימים, המבטיחים עור מאוזן ובעל מראה בריא ולא שמנוני. כמו כן, הטיפול מבוצע כטיפול בודד או במסגרת סדרת טיפולים, בהתאם לממצאי אבחון העור ולצורכיו.
 
 

טיפול בעור יבש / מיובש

 
גורמים רבים אחראים ליובש יתר של העור (איבוד לחות טבעית של העור): גנטיקה, הזדקנות העור, רחיצת יתר של העור במים ובסבון וחשיפה לשמש ולאקלים יבש בבית ובחוץ. יחד עם זאת, עור יבש הוא יותר ממצב של חוסר לחות, ולכן הוספת עוד ועוד לחות לעור לא פותרת את הבעיה. היובש קשור בשתי רמות בעור: האפידרמיס (השכבה החיצונית) והדרמיס (השכבה האמצעית של העור).

המפתח לטיפול בעור יבש הוא שמירה מתמדת על לחותו, כלומר מניעת איבוד הלחות או לכל הפחות צמצומה. במהלך הטיפול מבצעים בקליניקה את הפעולות הנדרשות למניעת איבוד הלחות, ומדריכים את המטופל כיצד ביכולתו לשמר את תוצאות הטיפול.
 
 

טיפול פנים – אנטי-אייג'ינג

 
טיפול האנטי-אייג'ינג מיועד לנשים ולגברים בכל גיל. ככל שתקדימו להתחיל את הטיפול, ניתן יהיה לעכב בצורה טובה יותר את סימני ההזדקנות. לעולם לא מאוחר מדי להגיע לשיפור משמעותי בהשוואה למצב הקיים.

מטרת הטיפול: לשקם את העור ולהילחם בסימני ההזדקנות, כדי להעניק לו מראה בריא וצעיר יותר. הטיפול מפחית קמטוטים וכתמים, נלחם בנפילת טונוס העור ומשפר את לחות ומראה העור.
 
טיפול אנטי-אייג'ינג מבוסס על חומצות אלפא וביתא הידרוקסיות, על מולטי ויטמינים או על שילובם. התכשירים שבהם נעשה שימוש מכילים את מיטב החומרים הפעילים, שיעילותם הוכחה בשיקום העור.

לצורך השגת תוצאות משמעותיות ושימורן, מומלץ מאד לחזור על הטיפולים בקליניקה במסגרת סדרת טיפולים. כמו כן, חשוב לא פחות להקפיד על הוראות הטיפול העצמי היומיומי.
 
 
טיפול פנים (אנטי-אייג'ינג)
 
 
 
 
 
 

טיפול בפיגמנטציה / בכתמים

 
הבהרת עור הפנים והיפרפיגמנטציה מהווים אתגר טיפולי אך אפשרי. הסיבות לפיגמנטציה הן: גנטיקה, חשיפה לשמש, שינויים הורמונליים, תהליכים דלקתיים בעור, רגישות לתרופות, רגישות לבשמים, מתח ולחץ נפשי.

היפרפיגמנטציה מופיעה על העור בצורה של כתמים חומים (כתמי גיל), הגורמים לגוון לא אחיד של העור. מחקר מראה כי גוון בלתי אחיד של העור תורם למראה עור מזדקן, בדומה לקמטוטים. אנשים המבקשים להשיג עור בהיר יותר, נתקלים בשני תרחישים שונים ומאכזבים: התכשירים בהם הם משתמשים לא מספקים את התוצאות שהובטחו או שתוצאות ההבהרה פוגעות בבריאות העור.

אין כוונה או יכולת לבצע הלבנה, אך ניתן לגרום לך להבהרה משמעותית, תוך שימת לב לבריאות העור. חשוב לציין שלא מדובר בטיפול פלא, אלא בטיפול יסודי ושיטתי המבטיח תוצאות, בהן אפשר להבחין לאחר 4 שבועות בממוצע מרגע תחילת הטיפול.

 
הטיפול כולל בכל יום 3 שלבים עיקריים:
  1. הכנה של העור – ניקוי ופילינג להסרה של תאי עור מתים, הגורמים לגוון ולמרקם לא אחידים בעור. שלב זה מכין את העור לחדירה אפקטיבית של תכשירי הטיפול הפעילים.
  2. מניעה – תכשירי טיפול ממוקדים המסייעים לחסום ולשבור את תהליך הפיגמנטציה.
  3. הגנה על העור – הזנה, הוספת לחות והגנה על העור מפני גורמים סביבתיים עוינים, הגורמים לשינוי צבע בעור.
 
 
טיפול בפיגמנטציה ובכתמי עור
 
 
 
 
 
 

טיפול בסבוריאה, באטופיק דרמטיטיס וברוזציאה

 
עור חולה ורגיש מחייב אבחון נכון של עור הפנים, בירור הגורמים למחלה ובירור הגורמים המחמירים. האבחון דורש ידע רב וניסיון הקיימים בחגית קוסמטיקס.

העור הרגיש הוא לרוב חסר לחות, כלומר מיובש. הטיפול נועד להגביר את גמישותו, להביאו למרקם חלק, וכן לרכך וללחח את העור ולהפחית קמטוטים דקים. הטיפול בעור חולה כולל חומרים מרפאים ואנטי-דלקתיים, המותאמים לבעיה הספציפית של המטופל. כשמדובר במחלת עור, יש חשיבות רבה לשימוש יומיומי בחומרים שיינתנו למטופל. החומרים מונעים החמרה והתפשטות המחלה.
 
לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות, צרו קשר עם הקליניקה: 072-3224770.